گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

بازی با حلقه های هولاهوپ

رادیو ورزش با رویكرد ایجاد اوقاتی مفرح برای خانواده ها و با هدف حفظ تندرستی افراد در شرایطی كه فعالیت بدنی كاهش پیدا كرده؛ دست بكار شده تا با طراحی و ارائه بازی های سرگرم كننده و آموزش به شنوندگان به گذران كم دغدغه تر این دوران كمك كند.

1399/07/12
12:49

به گزارش رادیو ورزش؛ مرجان قیدر، نائب رئیس كمیته بازی و ورزش كودكان استان تهران در گفتگو با برنامه "گلخونه" رادیو ورزش به تشریح بازی هایی برای تمرین مهارت پرش و پرتاب و تعادل پرداخت.
قیدر تاكید كرد: ما نباید به دلیل عدم فراهم بودن زمینه فعالیت بدنی كودكانمان در خارج از منزل لزوم انجام فعالیت بدنی را در مورد آنها فراموش كنیم. شما براحتی می توانید با ابزارهای دردسترس داخل منزل فعالیت بدنی را برای آنها اجرایی كنید.
این كارشناس كه در ادامه به معرفی چند بازی با حلقه های هولاهوپ می پردازد؛ تصریح كرد: اگر شما در منزل حلقه های هولاهوپ ندارید می توانید با استفاده از چند شال بلند حلقه هایی را روی زمین ایجاد كنید.
پس از ایجاد حلقه ها از كودكان بخواهید با پرش جفت پا به داخل حلقه بپرد. این پریدن را در جهات مختلف با او تمرین كنید. از كودك بخواهید از سمت جلو، پهلوها و عقب به درون و بیرون حلقه ها بپرد. شما می توانید فاصله حلقه ها را بین 50 تا 100 سانتی متر تنظیم كنید و از او بخواهید تا همین تمرین را در دو حلقه اجرا كند.
وی ادامه داد: شما می توانید با در اختیار قرار دادن یك توپ در دستان كودكتان از او بخواهید كه بصورت پا لی لی دور تا دور حلقه حركت كند و زمانی كه یك دور كامل بدور حلقه چرخید؛ توپ را به داخل حلقه بیاندازد و توپ بازگشتی را دریافت كند. در مراحل بعدی كودك می تواند مرحله پرتاب توپ به بالای سر خودش و دریافت آن را نیز به بازی خود اضافه كند.
شما می توانید از طریق فایل صوتی ذیل شنونده بخشی از برنامه "گلخونه" رادیو ورزش كه به توضیح درباره نحوه اجرای این بازی می پردازد؛ باشید.
برنامه "گلخونه" با محوریت ترویج سبك زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حركتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه