گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با رادیو ورزش: شبكه رادیویی ورزش یاریگر اجرای بهتر طرح "كوچ"

برنامه "گلخونه" سه شنبه 6 آبان، در گفتگو با دكتر محسن حاجی میرزایی به توضیح درباره طرح كوچ (كنترل وزن و چاقی دانش آموزان) پرداخت.

1399/08/06
11:49

به گزارش رادیو ورزش؛ طرح كوچ با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش اجرایی شد. وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با حمیدرضا خواجه خباز، گزارشگر رادیو ورزش در خصوص اجرایی شدن این طرح گفت: پدیده چاقی كه ناشی از سبك غلط زندگی و كم تحركی و الگوی نامناسب تغذیه است؛ پدیده رایجی است. این طرح آمده تا به دانش آموزان كمك كند شناخت دقیقی از وضعیت سلامت خود از جهت میزان اضافه وزن داشته باشند و دانش آموزان و خانواده های آنها را راهنمایی می كند تا بتوانند خود را به وزن سنجیده و صحیح برسانند.
وی در ادامه افزود: انجام این كار نیازمند شكلگیری یك اراده قوی در دانش آموزان متكی بر آگاهی است. شبكه رادیویی ورزش در جهت آگاهی بخشی به خانواده ها و دانش آموزان و نیز حمایت از معلمین و كمك فكری به آنها می تواند در پیشبرد اهداف برنامه كوچ به ما كمك كند.
گفتنی است چندی پیش نیز در راستای كمك به سلامت و نشاط دانش آموزان سراسر كشور زنگ تربیت بدنی در رادیو ورزش شروع به فعالیت كرد. در شرایط فعلی كه جامعه ما مشكل كرونا را دارد و دانش آموزان از آموزش حضوری بی بهره هستند به ابتكار مدیریت شبكه رادیویی ورزش و همت دست اندركاران این شبكه و نیز همكاری وزارت آموزش و پرورش تصمیم بر این شد كه زنگ تربیت بدنی در رادیو ورزش اجرا شود تا از طریق این برنامه تمام دانش آموزان بتوانند در همه استان ها و شهرستان ها به همراه این برنامه كه صبح ها و عصرها پخش می شود ورزش كنند و یك برنامه شاد، مفرح، مهیج و پویا را به همراه خانواده هایشان شنونده باشند و همراه یكدیگر ورزش كنند.
برنامه «زنگ تربیت بدنی رادیو ورزش» به تهیه كنندگی سحر مستدام و با اجرای الهام حسینی همه روزه بجز جمعه ها ساعت 8:30 تا 9 صبح همراه دانش آموزان ایران زمین است تا به ورزش بپردازند. تكرار هر برنامه ساعت 14:30 تا 15 همان روز خواهد بود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده صحبت های كامل وزیر آموزش و پرورش با برنامه گلخونه رادیو ورزش باشید.
برنامه "گلخونه" امروز با اجرای شهریار شهریاری روی آنتن رفت. این برنامه با محوریت ترویج سبك زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حركتی و رفتاری در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه