گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات بین المللی با عنوان قهرمانی كشورهای فارسی زبان

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان از برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات رسمی و بین المللی با عنوان قهرمانی كشورهای فارسی زبان خبر داد.

1400/11/18
17:32

به گزارش رادیو ورزش؛ مریم كاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با برنامه گلخونه درباره پیشرفت ورزش بانوان پس از انقلاب اسلامی گفت: اولین و مهمترین اولویت ما در دولت سیزدهم گسترش ورزش همگانی است. جایی كه نیمی از جمعیت ما بتوانند از خدمات ورزش همگانی با محور سلامت، تندرستی و تحكیم خانواده قدم بردارند و اثرگذار باشند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: قدم نهادن در ورزش همگانی می‌تواند عرصه جدیدی از توسعه ورزش قهرمانی را باز كند و بستری مناسب برای استعدادیابی باشد.

وی درباره برنامه ریزی برای گسترش ورزش دختران اظهار كرد: فعالیت ورزشی بانوان در كشور شاخصی از نفوذ و اثرگذاری در عرصه بین المللی است.

كاظمی‌پور ادامه داد: حضور بانوان با شاخص‌های عفاف و حجاب نقش آفرینی موثری دارد و بانوان سایر كشورها هم می‌توانند با یك حضور عفیفانه و در چهارچوب شاخص‌هایی كه صحنه‌های یین المللی را به سمت آن ببرد حضور عفیفانه ای در مسابقات داشته باشند. در كشورهای غیرمسلمان این الگو در تیم ملی نروژ مشاهده شد و از برند و پوشش اسلامی استفاده كردند كه این یك برد بین المللی است و می‌تواند در عرصه سیاسی از طریق ورزش بانوان كشورمان رخ دهد.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان بیان كرد: با توجه به ظرفیت مطالبه گری كه زنان جامعه ما دارند و با توجه به رویكردی كه به سلامت و ورزش همگانی و قهرمانی دارند ما مسئولان وظیفه داریم به شكل علمی و تخصصی به این موضوعات نگاه كنیم و به صورت برنامه محور با این موضوعات مواجه شویم و اصول و چهارچوب حركتی را برای خود متصور شویم تا در هر حوزه هم ملی و هم داخلی بتوانیم به آن اهدافی كه از فعالیت اجتماعی زنان مدنظرمان هست، دست پیدا كنیم.

وی گفت: اتفاقات خیلی خوبی پس از انقلاب اسلامی رخ داده كه این اتفاقات در عرصه توسعه عادی نیست. بیش از آنچه ظرفیت پیشرفت بوده بانوان ما در این مسیر حركت داشتند و آمارها این را نشان می دهد.

كاظمی‌پور اظهار كرد: حضور فوتبالیست های ما برای اولین بار در دور دوم جام ملت های آسیا، حضور بانوان هندبالیست برای اولین بار در جام جهانی هندبال، حضور مشكات الزهرا صفی در بین صد ورزشكار برتر تنیس برای اولین باری است كه اتفاق افتاده است.


معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان بیان كرد: در سال آینده چندین رویداد مهم را بنا بر پیشنهاد آقای سجادی وزیر ورزش و جوانان خواهیم داشت. در حال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم میزبان یك دوره مسابقات رسمی و بین المللی با عنوان قهرمانی كشورهای فارسی زبان باشیم و در حال فراهم كردن مقدماتش هستیم.

وی افزود: در اردیبهشت ماه یونیورسیال ورزشی را خواهیم داشت كه در این رویداد بخش قهرمانی بانوان دانشجوی ما می‌توانند خیلی اثرگذار باشند. هر جا حركت در بحث دانشجویی و دانش آموزی اتفاق بیفتد جریان قهرمانی آن كشور رو به رشد و تعالی خواهد بود همچنین بازی های آسیایی هانگژو را در پیش داریم كه امیدوارم بتوانیم با توسعه كمی و كیفی یك اقتدار بزرگ ملی را در ورزش بانوان در سال 1401 رقم بزنیم.

برنامه گلخونه هر روز ساعت 10 صبح از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گل خونه