از ساعت به مدت

توضیحات رئیس رسانه ملی درباره پرداخت حق پخش مسابقات داخلی

رئیس سازمان صداوسیما پرداخت حق پخش مسابقات ورزشی داخلی به فدراسیون‌ها را حق مسلم و مشروع آنها دانست.

1402/08/03
17:44

به گزارش رادیو ورزش؛ پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما امروز پیرامون حق پخش مسابقات ورزشی اظهار كرد: معتقدیم همانطور كه دولت حق پخش برنامه‌های ورزشی خارج از كشور را به ما پرداخت می‌كند و ما هم امتیاز آن را خریداری كرده و به صورت رایگان به مخاطبان عرضه می‌كنیم باید در مورد مسابقات ورزشی در داخل هم به همین‌گونه عمل شود. ما پیش از این، پیشنهادی به كمیسیون تلفیق با موافقت و همراهی وزارت ورزش درباره حق پخش ارائه كرده بودیم كه اتفاقا مصوبه اولیه كمیسیون تلفیق هم بود، منتها در فرآیند بررسی‌ها دوباره به كمیسیون تلفیق برگشت.

وی افزود: آنچه در صحن علنی مجلس مطرح شد پیشنهاد مشترك ما و وزارت ورزش نبود؛ پیشنهاد ما همان بود كه در كمیسیون تلفیق مطرح كرده بودیم مبنی براینكه حق پخش مسابقات ورزشی مشخص شود و دولت آن را تامین كند تا صداوسیما با هماهنگی وزارت ورزش در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهد.

رئیس رسانه ملی با بیان اینكه مقرر شد تا شش ماه بعد از تصویب برنامه هفتم توسعه، آیین‌نامه‌ای را پیشنهاد دهیم تا در دولت به تصویب برسد و همین كار را خواهیم كرد گفت: ما دوباره تاكید میكنیم كه حق ورزش و حق فدراسیون‌ها كه حق مسلم و مشروعی است باید پرداخت شود. منتها اگر منابع طبق پیشنهاد قبلی ما تامین نشد باید با شیوه دیگری تامین شود تا بتوانیم حق پخش را پرداخت كنیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت