از ساعت به مدت

هاشمی در گقت‌وگو با رادیو ورزش مطرح كرد؛ از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها تا تغییر اساسنامه‌ فدراسیون‌ها

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه حضور در جلسه هم‌اندیشی مسئولان ورزش بانوان كشور از شرایط حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و تغییر اساسنامه فدراسیون‌ها گفت.

1402/11/28
18:07

كیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در گفت‌وگو با رادیو ورزش در حاشیه سفر به استان خوزستان و حضور درباره جلسه هم‌اندیشی مسئولان ورزش بانوان استان‌های كشور بیان كرد: نشست هم‌اندیشی با حضور معاونین ادارات كل كشور ورزش و جوانان استان‌ها و نواب رئیس فدراسیون‌ها برگزار شد.

وی ادامه داد: جلسه‌ای بود كه سیاست‌ها و برنامه‌ها در حوزه ورزش بانوان برای سال آینده با توجه به ظرفیت‌های خوبی كه در عرصه توسعه ورزش بانوان وجود دارد، به آن اشاره شد. برنامه‌ها گفته شد و دغدغه‌ها و نگرانی‌ها و صحبت‌های معاونین تربیت بدنی استان‌ها در بخش بانوان و نواب رئیس شنیده شد.

هاشمی اضافه كرد: این نشست‌ها به توسعه و گسترش در سطح ورزش كشور كمك می‌كند كه این جلسه خاص بانوان بود و سیاست‌ها در ارتباط با برنامه ملی پیشرفت ورزش و تربیت بدنی كشور و آمایش سرزمینی كه سال آینده وارد مرحله اجرا می‌شود، مطرح شد.

وزیر ورزش و جوانان درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌های كشور گفت: به عنوان سیاست‌های كلی، مجموعه وزارتخانه موافق این موضوع هست، اما هر منطقه سیاست‌های داخلی خود را بر اساس مصوبات شورای تامین استان خواهد داشت. باید امكانات لازم فراهم باشد تا كرامت بانوان حفظ شود. جهت حفظ كرامت بانوان از مدیران در استان‌ها و باشگاه‌هایی كه ورزشگاه دارند خواستیم كه شرایط را فراهم كنند. در مجموع شورای تامین استان با وجود داشتن شرایط و امكانات حضور بانوان قطعاً صورت می‌پذیرد و استان خوزستان هم شامل این موضوع می‌شود.

هاشمی در مورد تغییر اساسنامه فدراسیون‌ها اظهار كرد: دوران اینكه فدراسیون‌ها یك اساسنامه واحد داشته باشند، گذشته است. با توجه به ظرفیت‌های حقوقی داخل كشور با كمك فدراسیون‌ها هر فدراسیون اساسنامه تخصصی خودش را داشته باشد. دنبال راهكارهای قانونی هستیم و مصمم هستیم كه این اتفاق بیفتد، تا دغدغه‌های داخل كشور بر اساس قوانین كشور و بحث بین الملل طبق منشور المپیك برطرف شود و هر فدراسیون اساسنامه مستقل داشته باشد.

وزیر ورزش در مورد برنامه‌های المپیك و پاراالمپیك گفت: برنامه‌های المپیك و پاراالمپیك با كمیته‌های المپیك و پاراالمپیك است. نشست‌های تخصصی برگزار شده و برنامه‌های آنها را رصد كردیم. وزارت ورزش به شكل كلی و كلان از آنها حمایت می‌كند، اما بحث‌های تخصصی مربوط به خود كمیته‌های المپیك و پارالمپیك است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت