از ساعت به مدت

همراه با رادیو ورزش در افطار و سحرهای ماه مبارك رمضان با ویژه برنامه‌های "ضیافت پهلوانان" و" نسیم نیاز"

رادیو ورزش همزمان با بهار قرآن دو ویژه برنامه "ضیافت پهلوانان" و "نسیم نیاز" را روی آنتن خواهد برد.

1402/12/15
09:18

رادیو ورزش همزمان با بهار قرآن در افطار و سحرهای ماه مبارك رمضان دو ویژه برنامه "ضیافت پهلوانان" و "نسیم نیاز" را روی آنتن خواهد برد.

ویژه برنامه افطار رادیو ورزش با عنوان "ضیافت پهلوانان" از ابتدای ماه مبارك همه روزه از ساعت 18 الی 19:30 به صورت زنده روانه آنتن خواهد شد. این برنامه، ویژه حال و هوای معنوی اوقات افطار بوده و به صورت ویژه به مسئولیت اجتماعی ورزشكاران در ایام ماه مبارك رمضان اختصاص خواهد داشت. با هماهنگی‌هایی كه با فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای انجام شده بخشی از برنامه در زورخانه‌ها و آیین‌هایی كه در زورخانه‌های سراسر كشور برگزار خواهد شد. همچنین موضوعاتی چون اخلاق و روحیه پهلوانی و فرهنگ جوانمردی در این برنامه مورد تاكید قرار می‌گیرد. پویش‌هایی هم با هماهنگی این فدراسیون در نظر گرفته شده كه در كنار گلریزان‌ها كه در زورخانه‌های كشور انجام خواهد شد، رادیو ورزش نیز با ورزشكاران همراه و همگام می‌شود. تغذیه در رمضان، احكام روزه ورزشكاران و  دلگویه‌های ورزشكاران  از بخش‌های مهم این برنامه است.

این برنامه با رویكرد ایجاد تقویت باورهای دینی و مذهبی در میان ورزشكاران و ارزش نهادن به شعائردینی و همچنین تقویت رفتار و اخلاق و منش پهلوانی درمیان ورزشكاران خواهد بود كه شامل بخشهای ادعیه و تواشیح ، مناجات ، و همچنین كارشناسی احكام و اخلاق ورزشی، وصیت‌نامه شهدای ورزشكار و همچنین گزارش تولیدی با اهالی ورزش و ورزشكاران در زورخانه با هدف ترویج مرام جوانمردی (درماه مبارك رمضان) و همچنین تهیه گزارش از آسایشگاه جانبازان بصورت ضبطی خواهد بود.

آیتم‌های این برنامه شامل:
احكام ورزشی: سوالات اهالی ورزش درخصوص احكام و مسائل شرعی
پیام ماندگار: مروری بر بخشی از وصیتنامه شهدای ورزشكار
كوی محبت: مرور خاطرات ورزشی اهالی ورزش در خصوص ماه مبارك رمضان

برنامه ضیافت پهلوانان به سفارش گروه تفریحات و ورزش همگانی و به صورت یك هفته در میان به تهیه‌كنندگی محسن افضلی و گویندگی الهام حسینی و بابك مینایی، هفته بعد به تهیه‌كنندگی موسی نظری و گویندگی اختر زورقچیان و شهریار شهریاری روی موج رادیو ورزش خواهد رفت.

ویژه برنامه "نسیم نیاز" برنامه سحرگاهان ماه مبارك رمضان در رادیو ورزش است. این برنامه با رویكرد ایجاد تقویت باورهای دینی و مذهبی در میان ورزشكاران و ارزش نهادن به شعائردینی و همچنین تقویت رفتار و اخلاق ومنش پهلوانی درمیان ورزشكاران خواهد بود كه شامل بخشهای ادعیه و تواشیح ، مناجات و دعای سحر است.

از دیگر بخش‌های این برنامه؛ بخش كارشناسی شرح و تفسیر دعای ابوحمزه ثمالی و همچنین كارشناسی درس احكام ویژه ماه رمضان (برنامه سحرگاهان سال گذشته) و كارشناسی تغذیه و ورزش ورزشكاران در ماه مبارك و همچنین گزارش تولیدی با اهالی ورزش و ورزشكاران با گرایشات مذهبی خواهد بود.

رادیو ورزش باتوجه به اهمیت واجبات دینی و دستورات الهی ،ترغیب جامعه ورزش و ورزشكاران به تكالیف الهی، ترویج رفتار و اخلاق و منش پهلوانی در جامعه ورزش و افزایش اطلاعات و آگاهی جامعه ورزش نسبت به نوع تغذیه و فعالیت بدنی در ایام ماه مبارك رمضان، شناخت و آگاهی بیشتر جامعه ورزش با احكام دینی این ویژه برنامه را تهیه و تولید كرده است.

ویژه برنامه"نسیم نیاز" به سفارش گروه فرهنگ و علوم ورزشی و به تهیه كنندگی عرفان شهبازی و گویندگی بابك مینایی به مدت 60 دقیقه از اولین سحر ماه مبارك رمضان روی آنتن رادیو ورزش خواهد رفت.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت