كمانداران ایران به سهمیه المپیك نرسیدند

تیم‌ملی تیروكمان ایران بدون كسب سهمیه المپیك پاریس در مسابقات قهرمانی آسیا در بانكوك به كار خود پایان داد.

1402/08/20
15:31

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم تیراندازی با كمان ایران جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و كسب سهمیه المپیك پنجشنبه 12 آبان ماه راهی بانكوك شد و از 19 تا 22 آبان نیز مسابقات كسب سهمیه المپیك در بانكوك تایلند برگزار می‌شود. محمد صالح پالیزبان، آرمین پاكزاد، میلاد رشیدی در ماده كامپوند آقایان، صادق اشرفی، رضا شبانی، فائز محمدی و محمدحسین گلشنی در ماده ریكرو آقایان، مبینا فلاح، مهتا عبدالهی، یسنا پورماهانی و حوریه حاجی حسینی در ماده ریكرو بانوان و بیتا عاشق‌زاده در ماده كامپوند بانوان نفرات اعزامی ایران به این دوره از مسابقات بودند و سونگ چیل هونگ، سرمربی تیم‌ملی تیروكمان، مهسا بدخشان به عنوان مربی و امید نجاری به عنوان سرپرست تیم‌ملی را همراهی كردند.

عدم صعود تیم ریكرو بانوان و مردان و تیم كامپوند مردان

تیم ریكرو بانوان و تیم كامپوند مردان از صعود به مراحل بالاتر مسابقات قهرمانی آسیا بازماندند.

تیم ریكرو بانوان ایران با تركیب یسنا پورماهانی، مبینا فلاح و مهتا عبدالهی پس از استراحت در دور نخست، در یك هشتم نهایی به مصاف تیم اندونزی رفت و با نتیجه 5 بر 4 شكست خورد و از صعود به مراحل بالاتر بازماند. تیم ریكرو مردان نیز با تركیب رضا شبانی، صادق اشرقی و محمدحسین گلشنی پس از استراحت در دور نخست، در یك هشتم نهایی به مصاف تیم هنگ‌كنگ رفت و با نتیجه 5 بر 3 به پیروزی رسید. تیم ایران در یك چهارم نهایی به مصاف تیم اندونزی رفت و با نتیجه 6 بر 2 شكست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

همچنین تیم كامپوند مردان ایران نیز با تركیب محمدصالح پالیزبان، آرمین پاكزاد و میلاد رشیدی پس از استراحت در دور نخست، در یك چهارم نهایی به مصاف تیم چین تایپه رفت و با نتیجه 233 بر 220 شكست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

نتایج كمانداران در مرحله حذفی مسابقات قهرمانی آسیا

محمدصالح پالیزبان در مرحله یك هشتم نهایی مسابقات كامپوند، مقابل نماینده كره‌جنوبی پس از تساوی 147-147 در تیر طلایی موفق به شكست این حریف شد. وی در یك چهارم نهایی مقابل كمانداری از كره‌جنوبی با نتیجه 146 بر 144 شكست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند. آرمین پاكزاد در مرحله یك هشتم نهایی مسابقات كامپوند، مقابل نماینده هند با نتیجه 149 بر 145 شكست خورد و از صعود به مراحل بالاتر بازماند. فائز محمدی در مرحله یك هشتم نهایی مسابقات ریكرو، مقابل نماینده كره‌جنوبی با نتیجه 6 بر 2 شكست خورد و از صعود به مراحل بالاتر بازماند. مهتا عبدالهی در مرحله یك هشتم نهایی مسابقات ریكرو، مقابل نماینده چین تایپه با نتیجه 6 بر 4 شكست خورد و از صعود به مراحل بالاتر بازماند.

كسب نشان برنز برای یسنا پورماهانی

یسنا پورماهانی نشان برنز مسابقات كسب سهمیه المپیك را كسب كرد. یسنا پورماهانی در مرحله یك چهارم نهایی مسابقات كسب سهمیه در بانكوك تایلند با برتری 6 بر 2 مقابل كمانداری از ویتنام به نیمه‌نهایی صعود كرد. وی در نیمه‌نهایی با نتیجه 7 بر3 مغلوب حریفی از مالزی شد و از صعود به فینال و كسب سهمیه المپیك پاریس بازماند. مبینا فلاح در مرحله یك چهارم نهایی با برتری 6 بر 5 مقابل كمانداری از تایلند به نیمه‌نهایی راه یافت. وی در نیمه‌نهایی در تیر طلایی و با نتیجه 6 بر 5 مقابل كمانداری از ازبكستان شكست خورد و از صعود به فینال و كسب سهمیه المپیك پاریس بازماند.

در دیدار رده بندی مسابقات كسب سهمیه المپیك در بانكوك تایلند، یسنا پورماهانی با نتیجه 7 بر 3 مقابل مبینا فلاح به پیروزی رسید و صاحب نشان برنز شد. كماندارانی از مالزی و ازبكستان با صعود به فینال سهمیه المپیك را كسب كردند.

گلشنی چهارم شد و به سهمیه المپیك نرسید

محمدحسین گلشنی در مرحله یك چهارم نهایی مسابقات به مصاف كمانداری از عربستان رفت و با نتیجه 7 بر 3 به پیروزی رسید و راهی دیدار نیمه‌نهایی شد. وی در نیمه‌نهایی با نتیجه 6 بر صفر مقابل كمانداری از هند شكست خورد. گلشنی در دیدار رده‌بندی با نتیجه 6 بر 2 مقابل نماینده هنگ‌كنگ شكست خورد و چهارم شد و از رسیدن به سهمیه المپیك بازماند. صادق اشرفی در مرحله یك چهارم نهایی مسابقات به مصاف كمانداری از هند رفت و با نتیجه 6 بر صفر شكست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی و كسب سهمیه المپیك پاریس بازماند. كماندارانی كه به فینال راه پیدا كنند، سهمیه المپیك را كسب می‌كنند. نمایندگان هند و چین تایپه با صعود به فینال، سهمیه المپیك را كسب كردند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع