فاطمه كرم‌زاده، نخستین لژیونر تیراندازی ایران در بوندس‌لیگا

فاطمه كرم‌زاده، نخستین تیرانداز ایرانی است كه به عنوان لژیونر راهی بوندس‌لیگای آلمان می‌شود.

1402/08/27
10:23

به گزارش رادیو ورزش؛ فاطمه كرم‌زاده، نخستین تیرانداز ایرانی است كه به عنوان لژیونر راهی بوندس‌لیگا می شود. وی در این فصل برای تیم pfeil e.v. vohringen شلیك خواهد كرد.

لیگ تیراندازی آلمان با عنوان بوندس‌لیگا در سال 1997 ایجاد شد كه در آن به غیر از تیراندازان برتر آلمانی، تیراندازان زیادی از سایر كشورهای اروپایی و تعدادی از مدال آوران المپیك و سایر تیراندازان موفق بین المللی نیز در آن حضور دارند.

كرم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی تسنیم، ضمن تایید این خبر اظهار داشت: بعد از كسب سهمیه المپیك توكیو و در آن زمان با تیم pfeil e.v. vohringen كه از تیم‌های حاضر در بوندس‌لیگای آلمان است، قرارداد بستم اما با شیوع بیماری كرونا در جهان نتوانستم دو سال اول را در این تیم باشم.

وی تاكید كرد: امسال هم در گرفتن ویزا كمی به مشكل خوردم، ولی در نهایت نتوانستم ویزای طولانی مدت بگیرم. ویزای كوتاه مدت دارم و تنها در یك مسابقه می‌توانم شركت كنم و برای مسابقات بعدی دوباره باید درخواست ویزا بدهم.

كرم‌زاده تصریح كرد: تمام هزینه‌های اعزام به مسابقه بر عهده باشگاه است ولی قرار نیست آلمان تمرین كنم و تنها دو روز قبل مسابقه به آلمان می‌روم یكی دو روز بعد مسابقه برمی‌گردم. اگر مدت ویزایم برای ماندن در آلمان زیاد باشد می‌توانم با هزینه شخصی در آلمان بمانم و تمرین كنم. در كل تیم ما در بوندس‌لیگا با خیلی از تیراندازان مطرح از كشورهای مختلف قرارداد بسته و این موضوع برای ایجاد آمادگی بیشتر در مسابقاتی مثل قهرمانی جهان، كسب سهمیه المپیك و المپیك و .... بسیار مهم است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع