به اضافه ورزش هر روز از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو ورزش

به اضافه ورزش

«به اضافه ورزش» از كنترل خشم در بین ورزشكاران صحبت می‌كند

رادیو ورزش در برنامه «به اضافه ورزش» امروز خود به موضوع كنترل خشم در بین ورزشكاران و راهكارهای آن می‌پردازد.

1401/01/20
11:11

به گزارش رادیو ورزش؛ ماهیت ورزش دربرگیرنده همه احساسات و هیجانات است و خشم هم به عنوان یكی از حس‌های انسان از این قاعده مستثنی نیست و ورزشكار در طول دوران ورزشی خود با توجه به رخدادهای محیطی و حتی ارثی می‌تواند درگیر این احساسات باشد.

ورزشكاری كه از عملكرد خود یا حتی هم تیمی رضایت ندارد، ناراحت از شكست و تحت تاثیر قضاوت داور و حتی تماشاگران قرار گرفته است و می تواند احساس خشم داشته و از شرایط موجود ناراضی باشد اما سوال و مساله اصلی اینجاست كه آیا این احساس خشم می تواند به عملكرد او ضربه وارد كند یا تاثیر منفی در عملكرد ورزشكار نخواهد داشت؟ پاسخ به هر دو سوال می‌تواند مثبت باشد و بستگی به توانایی ذهنی ورزشكار دارد.

اگر ورزشكار راه‌های مدیریت خشم را فرا گرفته باشد احساس خشم ایجاد شده به راحتی مدیرت خواهد شد و حتی در مواردی می‌تواند به عملكرد ورزشكار كمك هم كند، اما عدم بهره‌وری از راهكارهای مدیرت خشم باعث افت عملكرد و از دست رفتن تلاش های ورزشكار می شود.

برنامه امروز «به اضافه ورزش» به بررسی چگونگی كنترل خشم در بین ورزشكاران می‌پردازد.

علی رشیدی روانشناس و اصغر مهاجری جامعه‌شناس از میهمانان برنامه امروز هستند.

برنامه با گزارشی از امید فراغت و هوتن خداپرست همراه است.

به اضافه ورزش، كاری از گروه جامعه رادیو ورزش به تهیه كنندگی عبادالله رضایی، گویندگی سبحان اكرامی و هماهنگی بهنام روان پاك، امروز 20 فروردین ماه از ساعت 12 به مدت 60 دقیقه از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
به اضافه ورزش