به اضافه ورزش هر روز از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو ورزش

به اضافه ورزش

به اضافه ورزش برنامه‌ای با قدمت چند ساله از آنتن رادیو ورزش

برنامه به اضافه ورزش هر روز با نگاهی جامعه شناختی به ورزش می‌پردازد.

1400/05/12
11:55

به گزارش رادیو ورزش؛ برنامه به اضافه ورزش با رویكردهای مختلفی به ورزش می‌پردازد و هر روز از ساعت 12 به مدت یك ساعت به تهیه كنندگی صدف سبحانی و گویندگی شهرام نوروزی از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

امروز به استودیو این برنامه رفتیم و ضمن خداقوت به عوامل پشت صحنه، مصاحبه ای را با صدف سبحانی تهیه كننده این برنامه انجام دادیم.


*در ابتدا ضمن توضیحاتی درباره این برنامه از هدف و رویكرد به اضافه ورزش هم برایمان بگویید.

ببینید هدف و رویكرد برنامه به‌ اضافه ورزش كالبد شكافی موضوعات فرهنگی در حوزه ورزش است. فرهنگ هم شامل شاخه‌های بسیار زیادی است از جمله: هنر، رسانه، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، اخلاق، اقتصاد، سیاست و... هر آن‌چیزی كه در حوزه فرهنگ تعریف می‌شود، ما در این برنامه به آن می‌پردازیم.

*چرا به اضافه ورزش؟ چرا این نام‌ را برای این برنامه انتخاب كردید؟

در هر برنامه ما ورزش را با یكی از شاخه‌های فرهنگ بررسی می‌كنیم یعنی مثلاً شنبه‌ها ورزش به‌اضافه جامعه‌شناسی، روزهای یكشنبه ورزش به‌اضافه هنر، روزهای دوشنبه ورزش به اضافه اقتصاد، روزهای سه‌شنبه رسانه به‌اضافه ورزش، چهارشنبه درباره مدیریت ورزش، پنجشنبه‌ها درباره دیپلماسی ورزش و روزهای جمعه هم از گام دوم انقلاب و ورزش صحبت می‌كنیم. یعنی به نوعی ورزش به‌ علاوه یكی از این شاخه‌ها شده و به‌ همین علت ما این نام را برای این برنامه انتخاب كردیم.

*برنامه از چه زمانی شروع شده و تا چه مدت در كنداكتور رادیو ورزش هست؟

این برنامه قدمت خیلی زیادی در رادیو دارد و شاید از حدود 7 الی 8 سال پیش در كنداكتور با نام های مختلف فرهنگ و ورزش، ورزش و جامعه و در حال حاضر هم به اسم به‌ اضافه ورزش است.

*این برنامه برای جذب مخاطبین رادیو ورزش چه كاری را انجام داده است؟

این برنامه مخاطبین بسیاری دارد. مباحثی كه در این برنامه مطرح می‌شود از سری موضوعاتی است كه در برنامه های دیگر، كمتر به آن پرداخته شده است و ما خیلی موشكافانه و جزئی به مسائلی كه در ورزش وجود دارد و رسانه های دیگر كمتر به آن می‌پردازند را بررسی می‌كنیم. موضوعات بكری كه ممكن است اصلا توجهی به آن نشود و همین بكر بودن باعث جذب مخاطب برنامه می‌شود. سعی كردیم كه در این برنامه از آیتم‌های تولیدی با توجه به موضوع انتخاب شده استفاده و به ابعاد مختلف آن توجه می‌كنیم. به‌عنوان مثال در یك آیتم آقای امید فراغت آن را تهیه می‌كنند از منظر پژوهشی و تحقیقی بررسی كرده و در آیتم دیگر آقای هوتن خداپرست موضوع برنامه را از دید جهانی و بین‌المللی نگاه می‌كند. این اقدامات هم باعث می‌شود تا مخاطب همراه ما باشد.
البته امیدوارم كه توانسته باشیم رضایت خاطر شنوندگان را جلب نماییم.


گفتنی است عوامل برنامه در بعضی از روزها تغییر می‌كند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
به اضافه ورزش