به اضافه ورزش هر روز از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو ورزش

به اضافه ورزش

متولیان كشف استعدادهای ورزشی در برنامه «به اضافه ورزش»

برنامه امروز «به اضافه ورزش» رادیو ورزش به موضوع كشف استعدادهای ورزشی و متولیان این حوزه می‌پردازد.

1400/09/17
11:26

به گزارش رادیو ورزش؛ استعدادیابی ورزشی غالباً به شیوه‌ای نامنظم و شخصی انجام می‌شود. همه معمولاً چنان بر روی عملكرد فعلی ورزشكاران جوان و استعدادهای واقعی متمركز می‌شوند كه افراد دارای استعدادهای بالقوه غالباً نادیده گرفته می‌شوند و در سن پایین انتخاب نمی‌شوند.

یك رویكرد جامع كه برای همه در نظر گرفته شده باشد، عموماً مسیرهای رشد استعداد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، به استعدادهای فردی در حال رشد مجال بروز نمی‌دهد و به آسیب‌دیدگی ناشی از استفاده بی‌رویه و بیش از حد، از بین رفتن انگیزه و انصراف از ورزش در سنین پایین می‌انجامد.

استعدادیابی ورزشی به معنای جستجوی ورزشكاران جوان آینده‌داری است كه قابلیت تبدیل شدن به ورزشكاران ممتاز را دارند. همچنین از طریق استعدادیابی می‌توان به باشگاه‌ها و فدراسیون‌هایی كه بودجه محدودی دارند، این شانس را داد تا انتخاب‌های درستی داشته باشند.

برنامه امروز «به اضافه ورزش» به موضوع شناخت استعدادهای ورزشی و استعداد یابی در ورزش و نهادی كه این وظیفه را به عهده دارد، می‌پردازد.

علیرضا احمدپور مسئول استعدادیابی فدراسیون اسكی، دكتر محمد فشی استادیار فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه شهید بهشتی، صالح رفیعی دكترای تربیت بدنی و عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی از میهمانان امروز هستند.

همچنین برنامه با گزارشی از امید فراغت و هوتن خداپرست همراه است.

به اضافه ورزش، كاری از گروه جامعه رادیو ورزش به تهیه كنندگی عبادالله رضایی، گویندگی سبحان اكرامی و هماهنگی بهنام روان پاك، امروز 17 آذر ماه از ساعت 12 به مدت 60 دقیقه از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
به اضافه ورزش